Masz pytanie?

Olej z kozieradki 100ml

Cena:60.00PLN
Netto:57.14PLN(Vat 5%)
Towar niedostępny
masz pytania?

Opis produktu

Olej z kozieradki działa osłaniająco i przeciwzapalnie na błonę śluzową przewodu pokarmowego, w związku z tym jest stosowany w chorobie wrzodowej. Zastosowana zewnętrznie na skórę działa przeciwzapalnie, dlatego wykorzystuje się ją w stanach zapalnych skóry (czyraki, egzemy, ropnie). Kozieradce przypisuje się również właściwości przeciwzapalne, żółciopędne, rozkurczowe, poprawiające samopoczucie, żółciotwórcze, pobudzające wydzielanie soku trzustkowego, żołądkowego i jelitowego, wzmacniające, usprawniające wchłanianie pokarmów, regulujące wypróżnienia, pobudzające regenerację wszystkich tkanek, aktywujące hemopeozę.

Ze względu na swoje walory odżywcze bywa stosowana w leczeniu anoreksji.

 

 

Kozieradka to typowy surowiec śluzowy, tuczący, wzmacniający, pobudzający procesy wytwarzania krwinek i hemoglobiny, zwiększający retencję fosforu w ustroju (zatrzymuje fosfor w organizmie). Zapobiega krzywicy, niedokrwistości i apatii u dzieci.  Śluzy powlekają i osłaniają błony śluzowe jamy ustnej, gardła i przewodu pokarmowego. Działają przeciwzapalnie i przeciwkaszlowo. 

Zwiększa retencję azotu w ustroju, pobudza syntezę białek, dostarcza związki aminowe i aminokwasy, które mogą być wykorzystane w procesach anabolicznych (asymilacji).  Insulina pobudza syntezę białka. Lecytyna i inne fosfolipidy zawarte w kozieradce działają psychotonicznie i pobudzająco na motorykę mięśni. 

 

Dzięki zawartości fosfolipidów, choliny i betainy kozieradka działa lipotropowo i przeciwmiażdżycowo. Zapobiega marskości wątroby, przyśpiesza procesy odtruwania i eliminacji toksyn z ustroju. Zapobiega także zastojom żółci i rozwojowi kamicy żółciowej. Chroni wątrobę przed wpływem niektórych ksenobiotyków (leków, węglowodorów). Zastosowanie zewnętrznie działają przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, przeciwwysiękowo, przeciwświądowo, zmiękczająco, pobudzająco na regenerację. Przyśpieszają resorpcję ropni i gojenie krostek. Zauważono także właściwości przeciwplamicze kozieradki (usuwa plamy po ropniach, stłuczeniach, ukąszeniach owadów). 

 

 

Jest też środkiem zmiękczającym. Pomaga w leczeniu owrzodzeń żylakowatych, ran, świądu odbytu, odleżyn. Olej z kozieradki jest znakomitym środkiem gojącym rany, oparzenia, odmrożenia i ropnie.

 

Olej z Kozieradki jest polecany przy 

Osłabieniu fizycznym i psychicznym, wychudzeniu, zaniku mięśni, chorobach reumatycznych i zwyrodnieniach stawów, złamaniach kości, zaparciach, kamicy żółciowej, stłuszczeniu serca, nerek i wątroby, chorobach alergicznych, stanach zapalnych powiek, spojówek, owrzodzenia skóry, ropnie, przetoki ropne skórne, plamy na skórze, krwiaki, sińce, owrzodzenia błon śluzowych, stany zapalne jamy ustnej, gardła i narządów płciowych, oparzenia, rany, odleżyny; choroba wrzodowa, ostre nieżyty 

Cechy produktu

Olej z kozieradki 100ml - Cechy
Cechy
Pojemność100ml
Przechowywaniew temperaturze pokojowej
Rodzaj opakowaniaszkło

Komentarze

 

Komentarze

Komentarz
Ocena:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę CAMELEON JACEK POLACHOWSKI Głubczyn 68F, 77-430 Złotów, NIP: 7671298757, REGON: 570336974, w celu publikacji komentarza - zgodnie z Polityką Prywatności

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com

Polecamy także:

Facebook